Συνολικές προβολές σελίδας

Κυριακή 10 Μαρτίου 2013

Σούρμενα - Αγία Ελεούσα 2-0

Κυριακή, 10 Μάρτιος 2013

Επιστροφή στις νίκες για τα Σούρμενα που επικράτησαν σήμερα το Πρωί στο γήπεδο του Ελληνικού της Αγίας Ελεούσαν με 2-0 για την 24η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΑ.
Οι φιλοξενούμενοι έμειναν για ακόμα ένα ματς χωρίς πόντο,κάτι που τους  φέρνει σε πάρα πολύ δύσκολη θέση στον πίνακα της Βαθμολογίας. Το συγκρότημα του κ. Κακαβά έχει να γευτεί την χαρά της νίκης από την 21η αγωνιστική κόντρα στο Γαλάτσι και πλέον έχει μπροστά της ένα Γολγοθά για να σώσει την κατηγορία.
Από την άλλη οι γηπεδούχοι άφησαν πίσω την ήττα από την Ηλιούπολη την περασμένη αγωνιστική και έφτασαν στην νίκη. Συγκεκριμένα το  γρήγορο γκολ του Αναστασιου στο 9',έδωσε στα Σουρμενα την ευκαιρία να ελέγξουν το πρώτο ημίχρονο το οποίος έκλεισε υπέρ τους 1-0.  Στην επανάληψη, ανέλαβε δράση ο Θεόδωρου, ο οποίος κλείδωσε το τρίποντο για την ομάδα του στο 50’

ΣΟΥΡΜΕΝΑ: Λύρος , Ασκητίδης, Κοτίμπας, Διαμαντής, Κουτσουμπέκης, Τσαμπίρας,Μελιτιν, Δημογιάννης, Τφερος, Αναστασίου, Λεβέντης
Πάγκος: Πρέκας, Τζανετάκης, Μπαλάσκας, Ασλάνογλου, Τσαλέκου, Θεοδώρου, Αργάνης

ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ: Γελάεδος, Μοράκης, Κοκολάκης, Σάρλας, Αθανασίου, Τσολάκογλου,Κακαβας, Μπομπάνα, Ρούσος, Χαλιβελάκης, Σπυρόπουλος
Πάγκος: Καρασμάνογλου, Ντάφε, Νούχο, Γιαννούλης, Ασλάνογλου, Γκότζας, Πλάκας